Od Off

Petr Čornej představí svou novou knihu Husité na Žižkově v Armádním muzeu 11. prosince

Petr Čornej představí svou novou knihu Husité na Žižkově v Armádním muzeu 11. prosince

16. 11. 2023

Zveme vás na besedu s historikem Petrem Čornejem, autorem kultovní publikace Jan Žižka, kterou pořádáme ve spolupráci s nakladatelstvím Paseka. Autor na ní představí svou novou knihu Husité na Žižkově, jež se věnuje proměnám Žižkova v průběhu času s důrazem na husitskou tradici. Akce se koná v pondělí 11. prosince od 17 hodin v atriu Armádního muzea Žižkov.

Historik Petr Čornej, autor kultovní publikace Jan Žižka, na úpatí vrchu Vítkov představí svou novou knihu Husité na Žižkově, jež se věnuje proměnám Žižkova v průběhu času s důrazem na husitskou tradici. Husitské období je ostatně součástí první expozice Armádního muzea Žižkov a proto se spojení představení nové knihy o tomto legendárním vojsku a Armádního muzea přímo nabízelo.

Kniha Husité na Žižkově podává historii Žižkova s charakteristickou vypravěčskou brilancí jednoho z opravdových literátů mezi historiky. Je v ní cítit trochu nostalgie po zanikajícím duchu místa a mizející atmosféře seifertovských „všech krás“, jež stále více podléhají technokratickým vizím. Husité na Žižkově však nejsou memoárem, nýbrž knihou historickou, ve které Čornej líčí příběh kulturních, sociálních, stavebních, politických i ideologických proměn čtvrti. Ukázku si můžete přečíst na webu nakladatelství Paseka.

Další Čtení :  Posrpnové kompromisy a postoj ministra obrany Martina Dzúra

Beseda s autorem, významným českým historikem, jenž se zaměřuje na dějiny pozdního středověku, zejména na husitství, dějiny historiografie a výzkum dějinné paměti se uskuteční v pondělí 11. prosince od 17 hodin v atriu Armádního muzea Žižkov.

Jeho monografie Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka se prodaly desítky tisíc kusů a získal za ni cenu Magnesia Litera Kniha roku získal ocenění Magnesia Litera Kniha roku 2020.

Po výkladu o knize bude prostor na dotazy z publika, následovat bude autogramiáda. Na místě bude možné zakoupit knihy Petra Čorneje z nakladatelství Paseka s 20% slevou.

Vstup je zcela zdarma.

Další Čtení :  Digitalizace rukopisů za rok 2023 byla zdárně dokončena

Zdroj článku s odkazem zde| Vybírejte z vybavení třeba:

Další Čtení :  V pondělí 27. května bude Národní památník hrdinů heydrichiády mimořádně otevřený