Od Off

Zahraniční studenty nadchly expozice Armádního muzea Žižkov

Zahraniční studenty nadchly expozice Armádního muzea Žižkov

27. 03. 2024

Jaké změny s sebou přináší války? Na tuto otázku hledali odpověď středoškoláci z Francie, Rakouska, Německa a České republiky v rámci letošního ročníku mezinárodní studentské konference pořádané spolkem Relais de la Mémoire ve spolupráci s pražským Gymnáziem Jana Nerudy.

Na šedesát žáků v doprovodu svých učitelů proto navštívilo Armádní muzeum Žižkov k pochopení českého kontextu. Pedagogové Vojenského historického ústavu Praha pro ně připravili úvodní přednášku v anglickém jazyce, ve které představili významné momenty dvacátého století na českém území. Zahraniční žáci se tak seznámili například s úlohou českých legionářů za první světové války, vznikem Československé armády, důsledky Mnichovské dohody, odbojem v době protektorátu nebo působením Sovětského svazu v poválečném období. Po přednášce byla skupina nadšená z návštěvy expozic. Všechny překvapily svým rozsahem a zpracováním.

Další Čtení :  Americký ministr obrany navštívil Národní památník hrdinů heydrichiády, převzal zde i knihu Atentát / Assassination
Matěj Carda

Zdroj článku s odkazem zde| Vybírejte z vybavení třeba:

Další Čtení :  Karel Janoušek / 1893 – 1971